Poznaj najdroższe filmy w historii kinematografii

Często się mówi o najdroższych filmach w historii kinematografii, jednocześnie wydatkach jakie niesie za sobą dana produkcja filmowa, a tym samym czasach współczesnych.

Trzeba jednak wiedzieć jedno, iż najdroższe filmy powstawały już w roku 1963 gdy za 290 milionów dolarów nakręcona została Kleopatra, kilkanaście lat później w 1978 ekranizacja Supermena niosła za sobą aż potrzebę przeznaczenia 163,9 miliona na ten cel. Jednak tak naprawdę to dopiero w ostatnich latach zaczęto zwracać uwagę właśnie na te najdroższe filmy, dziś rekord należy do produkcji Marvela a więc Avengers: Koniec Gry na którą wydano 356 milionów dolarów. Pewnie, że ta seria ogólnie poniosła za sobą ponad miliard kosztów, ale wydatki z tytułu trylogii Avengers zwróciły się podobnie zresztą jak w wielu innych przypadkach. Ciekawostką może być fakt, iż 5tą co do najdroższych produkcji pozostaje film animowany Zaplątani z 2010 roku jaki wymagał przeznaczenia na niego 260 milionów dolarów, jednak to głównie dzięki technologii 3D jaka w nim znalazła zastosowanie. Oczywiste jest, iż takie kwoty mogą robić wrażenie a nawet niekiedy pojawiają się wątpliwości, czy rzeczywiście nakręcenie danego filmu było na tyle opłacalne by warto było wydać na niego takiego pieniądze. Nikt nie gwarantuje od razu sukcesu w postaci zysków, ale najczęściej producenci są świadomi tego iż dana produkcja może okazać się prawdziwym hitem kinowym. Wtedy mogą oni pozyskać zyski nie tylko z dystrybucji filmów po kinach, ale również reklamy czy wielu innych sytuacji kiedy powiedzmy bohaterowie filmowy lub adekwatne sytuacje związane z daną produkcją są wykorzystywane, chociażby w celach promocyjnych.

Dlaczego niektóre filmy są tak drogie?

Dlaczego niektóre filmy generują tak duże wydatki? Co tak naprawdę wpływa na ich koszta? W pierwszej kolejności należy uwzględnić tutaj garze aktorów jakie nie należą do najmniejszych, potem ogromną rolę odgrywa kwestia zastosowanych efektów specjalnych. W dzisiejszych czasach ważna jest również promocja, która sprawia iż takie najdroższe filmy posiadają już pewną renomę a nawet wzbudzają zainteresowanie potencjalnych odbiorców. Jedno jest pewne, w najbliższych latach zapewne jeszcze niejeden raz usłyszymy, iż powstały nie tylko najdroższe filmy w historii kinematografii ale również że całkowity ich koszt był znacznie większy od dotychczasowego lidera. Już teraz pojawiają się pewne zapowiedzi, ale zanim wspomniane filmy wejdą do kin minie jeszcze trochę czasu choć niektórzy producenci już liczą ewentualne zyski.